Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.


Dieta zasadowaDiety mogą wpływać na nas w bardzo zróżnicowany sposób w zależności od tego, co spożywamy. Doskonałym tego przykładem jest dieta zasadowa, która w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Opiera się ona na tym, aby spożywać jedynie produkty zasadowe (alkaliczne) i unikać kwasowych. W dużym skrócie kuracja opiera się na przystosowaniu naszej codziennej diety do założeń diety zasadowej. Polega to mniej więcej na tym, by stopniowo zwiększać spożycie na przestrzeni kolejnych dni produktów zasadowych. Dzięki temu zapewnimy odpowiedni poziom PH w naszym organizmie.

Twórcą diety zasadowej jest dr Robert Young. Dieta ta pozwala zrzucić od kilku do kilkunastu kilogramów w zależności od naszych preferencji. Dzięki niej z powodzeniem możemy również utrzymać szczupłą sylwetkę. To spowodowało właśnie, iż jest ona tak popularna we współczesnym świecie show-biznesu. Znani i lubiani sięgają po nią, gdyż nie wymaga ona wielu wyrzeczeń. Należy jedynie usunąć z codziennej diety produkty niepożądane i zastąpić je zasadowymi. Bardzo ciekawe jest to, że produkty zasadowe, według zaleceń, możemy jeść w dowolnych ilościach. Warto także dodać, że dieta zasadowa oprócz wpływu na naszą wagę oddziałuje także na poprawę samopoczucia. Wiąże się to z zachowaniem równowagi PH krwi, które powinno wynosić 7,35-7,45. W przypadku, gdy zauważone zostaną odchylenia od wspomnianej normy możemy borykać się z kwasicą i zasadowicą. Pozytywnym doniesieniem jest także informacja o tym, że zalecenia dr Younga pozwalają zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, różnego rodzaju chorób serca i otyłość.

Zalecenia odnośnie jadłospisu są proste. Stopniowo należy do codziennej diety wprowadzać produkty zasadowe. Według zaleceń te produkty powinny w naszej diecie zajmować około 70-80% wszystkiego tego, co spożywamy. Wśród produktów kwasowych, o których wcześniej była mowa wymienia się: białka zwierzęce, płatki owsiane, jajka, cukier, ryż, mąkę, kaszę jęczmienną, makaron i wszelkiego rodzaju złe tłuszcze. Niestety dieta wyklucza także stosowanie jakichkolwiek używek jak alkohol, czy nikotyna. Nie można również spożywać czarnej kawy i herbaty. Jak zauważyć można dieta zasadowa opiera się w dużej mierze na weganizmie. Nasz codzienny jadłospis powinien składać się przede wszystkim z: warzyw, owoców, kiełków roślinnych, soi, migdałów, ziaren słonecznika i dyni, orzechów laskowych. Spożywając warzywa i owoce należy pamiętać o tym, by były one zielone, surowe. W przypadku, gdy chcemy je w pewien sposób przyrządzić najlepiej jest to robić na parze. W przypadku spożywania owoców najlepiej, by były to cytryny i grejpfruty, gdyż to one mają silne działanie alkalizujące.

Jeżeli nie wiesz, czy ta dieta jest właśnie dla ciebie, to zwróć uwagę na to, czy masz częste bóle głowy, nudności, mroczki przed oczami, zawroty głowy, czujesz się ogólnie osłabiona, a w ustach odczuwasz gorzki lub kwaśny smak. Właśnie te objawy świadczą o zakwaszeniu organizmu.


Oceń dietę