Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta po diecieKończąc daną dietę wiele pań zadaje sobie pytanie: co dalej? Niestety wiele kuracji odchudzeniowych skonstruowanych jest jedynie na dany okres czasu, zwłaszcza te bardziej rygorystyczne, ingerujące często w nasze zdrowie. Każda pani musi wiedzieć o tym, że niektóre diety dobre są jedynie na krótki czas, o czym wspominają ich autorzy. Niestety wiele diet nie powinno się stosować dłużej, aniżeli jest to określone w jej harmonogramie. Tu pojawia się problem, z którymi borykają się nie tylko kobiety, ale też i mężczyźni, a mianowicie efekt jo-jo. Ten łatwo zyskać, gdyż po kilku tygodniach ścisłej diety jesteśmy po prostu narażeni na pokusy poniżej przedstawimy ci dietę, a raczej zasady, których należy się trzymać, aby wytrwać we własnych postanowieniach.

I – odpowiednio interpretuj sygnały wysyłane przez własne ciało


Wiedz, że twoje ciało często mówi ci że, czegoś potrzebuje. Jednak nie sprecyzuje dokładnie, czy jest to tylko twoja własna zachcianka, czy jest to rzeczywisty głód pokarmowy. Jeśli tylko dokładnie zastanowisz się nad tym, co już zjadłeś, zjadłaś w ciągu dnia, dojdziesz do wniosku, czy dostarczyłaś swojemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii, składników odżywczych, czy też konieczne jest akurat o danej porze spożycie czegoś dodatkowego. Staraj się jeść produkty, które pozwolą ci dostarczyć wszelkich składników odżywczych, których potrzebuje człowiek w ciągu dnia. Niech to będą urozmaicane potrawy. Zwróć uwagę na to, aby w przypadku, gdy już naprawdę masz ochotę na coś słodkiego, było to na przykład muesli lub też owoc, czy jakieś warzywo.

II – aktywność przede wszystkim


Zaraz po zakończeniu diety wiele osób też przerywa ćwiczenia lub też je ogranicza stwierdzając, że mając upragnioną sylwetkę, daną wagę, nie muszą już dbać o jej utrzymanie. Są oni w poważnym błędzie! Wiedz, że prowadząc siedzący tryb życia wcześniej, czy później twój organizm znów zacznie gromadzić tłuszcz. Chyba, że zaczniesz prowadzić rygorystyczną dietę, która jest niewskazana. Rozpocznij drobnymi kroczkami pewne zmiany. Jesteś na mieście? Nie poruszaj się cały czas samochodem. Pokonaj drobne odległości pomiędzy sklepami pieszo. Gdy jesteś w domu i nudzisz się, to znajdź sobie zajecie, które wymagać będzie pewnego wysiłku. Może to być spacer, przechadzka z bliską ci osobą. Zwróć uwagę także na pewno dodatkowe elementy, na przykład takie jak poranna gimnastyka. Gdy wstaniesz z łóżka zrób kilak skłonów, rozciągnij się. Możesz także poćwiczyć na urządzeniu do ćwiczeń – rowerek, bieżnia, czy też orbitrek są jak najbardziej wskazane. Zacznij częściej jeździć rowerem, prowadzić nieco bardziej aktywny tryb życia.

III - zmień sposób myślenia


Osoby będące na diecie mimowolnie cały czas myślą o tym, co zjadły, czego nie powinny, ile kilogramów zrzuciły, a ile jeszcze chcą zrzucić. Jeśli chcesz zakończyć swą dietę, zrób to radyklanie. Przestań liczyć kalorie, nie zastanawiaj się nad swą waga. Często właśnie tego typu nadmierne myślenie prowadzi do pobudzenia naszego organizmu, który będzie walczyć o coś słodkiego, o jakąś dodatkową przekąskę. Nie pozwól mu na to. Świetną pomocą w tym jest znalezienie własnego hobby, zajęcia, które pozwoli ci zająć czymś umysł. Mogą to być zajęcia fizyczne, które dodatkowo pozytywnie wpłyną na ciebie, a może to być zwykłe czytanie książek. Zrób coś dla siebie.

IV – nie przesadzaj z zakazami


Wiedz, że wszelkiego rodzaju radyklane zmiany w naszym życiu nie sprawdzają się and dłuższą metę. Wiadomo, w kilku pierwszych dniach jesteś zainteresowana nowym trybem życia. Jesteś wtedy zdolna do największych poświęceń. Wiedz, że ten okres czasu szybko mija. Ty się zniechęcasz, szukasz wymówek, dopuszczasz sobie. Zmień to podejście stosując metodę drobnych kroczków. Pamiętaj o tym, że nie warto zamartwiać się tym, że przybyło ci 2cm w pasie, czy też na wadze pojawił się dodatkowy kilogram. Wiedz, iż niektóre czynniki zewnętrzne niezależne od ciebie na to wpływają. Dlatego wtedy, gdy chcesz wprowadzać jakieś zmiany do swojego codziennego życia rób to małymi kroczkami. To pozwoli ci przyzwyczaić się do nich, lepiej zżyć się z nimi. Zobaczysz, że po pewnym czasie stanie się tak, iż pewne czynności wykonywać będziesz od niechcenia, gdyż po prostu bez nich odczujesz pustkę, niedosyt, itd. W taki sposób możesz wypracować osobie zdrowe nawyki, czy to żywieniowiec, czy też związane z aktywnością fizyczna.

V – korzystaj z życia


Nikt nie powiedział, że po zakończeniu diety masz zaprzestać jeść. Pamiętaj o tym, że, gdy dieta się zakończy śmiało możesz spożywać posiłki wszelakiego rodzaju. W tym jednak należy mieć też pewien umiar. Warto wtedy pomyśleć o zakupie książki kucharskiej. Odkrywaj, eksperymentuj, nie idź na łatwiznę. Zamiast szybkiego fast fooda na mieście, sama przyrządź potrawę, która będzie się składać ze smakołyków, które lubisz. Spróbuj ponieść się fantazji. Z pewnością w trakcie przygotowywania potrawy, gotowania, twój apetyt nieco zmniejszy się, a po zakończeniu przygotowań stwierdzisz, iż zjadłaś tak naprawdę niewielką porcję. Jest to pewien sposób na zadbanie o własną sylwetkę w oparciu o zdrowe posiłki.

Po zakończeniu diety wiele osób nie radzi sobie w „zwykłym” życiu. Wracają oni do starych nawyków, co powoduje powstanie efektu jo-jo. Wiedz, że po zakończeniu diety możesz sobie pofolgować, jednakże miej and tym kontrolę. Przypomnij sobie, z jakim trudem dochodziłaś do danej wagi. Niech cię to motywuje do dalszej pracy nad sobą.

Oceń dietę