Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta garstkowaTa kuracja odchudzająca została opracowana z myślą o kobietach, które nie chcą liczyć kalorii i nie chcą martwić się o to, co jedzą. Nazwa tej diety pochodzi od ilości jednorazowo spożywanego pokarmu. W trakcie stosowania kuracji należy spożywać garść pokarmu pięć razy dziennie co trzy godziny. Aby łatwiej było odmierzać różnorodne pokarmy została wprowadzona miara, czyli 1 garść to równowartość 250ml lub 250g. Dieta ta powinna być stosowana przez ludzi, którzy pragną zdrowo się odżywiać, a także nie lubią liczyć kalorii, lubią jeść to, na co mają ochotę. Wbrew pozorom można jeść wszystko – jednakże z umiarem. Z tej kuracji korzystać mogą zarówno zapracowane kobiety, jak i też mamy przygotowujące posiłki dla całej rodziny. Jest to podyktowane tym, iż przygotowanie posiłku, jednej porcji nie zajmuje dużo czasu.

UWAGA! Dieta garstkowa nie powinna by stosowana przez kobiety w ciąży, a także karmiące piersią. W tym przypadku ograniczenia ilościowe jedzenia są dość duże, gdyż ten harmonogram żywieniowy nie dostarcza więcej aniżeli 1000 kcal dziennie.


Dieta, dzięki tak sporemu ograniczeniu ilości pokarmu, powoduje, że rozciągnięty żołądek szybko się skurczy. To sprowadza się do tego, że z czasem zapotrzebowanie na kalorie, wielkość spożywanych posiłków zmniejszy się. Natomiast możliwość jedzenia wszystkiego w trakcie diety sprawia, że po jej zakończeniu kuracjusz nie rzuca się łapczywie na smakołyki, których musiał sobie odmawiać. Dzięki temu zostaje wyeliminowany efekt jo-jo.

Aby dieta przyniosła najlepsze rezultaty, należy odżywiać się zdrowo. To, że pięć batoników z powodzeniem zmieści się w dłoni, nie oznacza, że należy je schrupać na śniadanie. W trakcie stosowania kuracji należy jeść zdrowo i dać możliwość organizmowi odpoczęcia od nadmiaru chemii, która jest obecnie jest tak obficie dodawana do pokarmów – zwłaszcza tych przetworzonych.

W diecie mile widziane są produkty takie jak:

  • Ciemne pieczywo,
  • Tłuste ryby,
  • Chudy nabiał,
  • Różnego rodzaju chude mięsa,
  • Warzywa i owoce.

Pamiętaj, aby przygotowując dla siebie surówki, sałatki dorzucać do nich od czasu do czasu pestki dyni, słonecznika, olej rzepakowy, czy oliwę z oliwek.

Odpowiednio stosując dietę garstkową nie tylko przyczynisz się do zrzucenia paru kilogramów, ale także uzyskasz dodatkowe efekty w postaci oczyszczenia organizmu z toksyn, poprawie kolorytu, wyglądu skóry, włosów i paznokci. Ponadto dobierając odpowiednie produkty unikniesz, bądź też zwalczysz cellulit.

Oceń dietę