Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta dla dzieci z nadwagąOtyłość stała się zmorą naszych czasów. Co dziesiąty kilku, bądź kilkunastolatek waży za dużo lub można o nim powiedzieć, że już jest otyły. Przyczyn tego jest wiele. Z jednej strony nadgorliwość rodziców, natomiast z innej niepoświęcanie odpowiedniej uwagi dziecku oraz temu, czym się żywi. Poniżej przedstawiamy dietę, dzięki której twoje dziecko przestanie przybierać na wadze, zacznie spalać nagromadzony tłuszcz. Dietę tą stosować można przez nieograniczony czas. Są to luźne sugestie, dzięki którym twoja pociecha będzie chudła.

Zasady prawidłowego żywienia dla dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat:

  • Racjonalne obdarowywanie słodyczami – każde dziecko kocha słodycze i nie można mu ich odbierać. Powinny on jednak być dozowane, dawane mu w racjonalnych ilościach. Staraj się, aby twoje dziecko nie spożywało typowych słodyczy codzienne (mowa tutaj o batonach, wysokokalorycznych ciastkach, czekoladzie).
  • Unikanie napojów gazowanych, z dużą zawartością cukru – napoje o podwyższonej ilości cukru dla dziecka są wyśmienite, toteż często po nie sięga. Pamiętaj, aby nie podsuwać mu napoi typu pepsi, coca-cola. Oranżady i inne napoje z dużą zawartością cukru również powinny być mocno ograniczane. Postaraj się wykształcić w dziecku nawyk picia wody mineralnej. Urozmaicaj ją poprzez dodawanie soków o obniżonej zawartości cukru. Wybieraj także soki z dużą zawartością owoców, soków przecierowych z warzyw.
  • Ograniczone spożycie fast-foodów – jeżeli nie masz czasu na przyrządzenie obiadu dla swojego dziecka, postaraj się zaoferować mu danie posiadające w swym składzie nie tylko kalorie, ale i składniki odżywcze. Pamiętaj jednocześnie, aby nie pozwalać dziecku na zbyt częste wizyty w lokalach typu McDonald, czy KFC.
  • Dbaj o to, by twoje dziecko przed wyjściem do szkoły zjadło śniadanie – codzienne spożywanie śniadań pozwoli lepiej nadzorować ci dietę twojego dziecka, a dodatkowo sprawi, że maluch w szkole będzie najedzony, przez co będzie mniej łasy na pokusy.
  • Wartościowe II śniadanie dla dziecka – staraj się przyrządzać samodzielnie kanapki, posiłki dziecku do szkoły po to, by nie „zapychało” się chipsami, batonami, czy wysokokalorycznymi drożdżówkami.

Dzieci uwielbiają przekąski, fast-foody. Nie znoszą, kiedy czegoś im się zabrania, gdyż wówczas zawsze robią na opak. Jeżeli twoje dziecko ma ochotę na frytki, czy też hamburgera postaraj się przygotować mu te dania samodzielnie. W ten sposób będziesz wiedzieć, co faktycznie znajduje się w ich wnętrzu. Oferujesz tym samym dziecku domowy posiłek, który nie będzie zawierał takiej ilości kalorii, co te przygotowane w lokalach gastronomicznych w sposób lekkomyślny.

Stosując dietę odchudzająca dla dziecka pamiętaj, że młodego człowieka nie możesz traktować na równi z dorosłym. Pod żadnym pozorem nie podawaj mu żadnych leków odchudzających, czy specyfików ziołowych. Staraj się odchudzać dziecko powoli, w sposób naturalny. Dbaj, by regularnie uczęszczało na lekcje wychowania fizycznego, a dodatkowo postaraj się samodzielnie spędzać z nim aktywnie czas i od małego wpoić mu zasady zdrowego stylu życia.

Oceń dietę