Diety odchudzające


Książki o dietach- największy wybór w najlepszych cenach.

Dieta DiamondówWiele diet cechuje szereg restrykcji, sztywnych założeń, itd. Bo czym by była dieta, jeśli moglibyśmy jeść wszystko to, co nam się podoba? Jedną z ciekawych propozycji, która może nie jest aż tak restrykcyjna, aczkolwiek również przynosi dobre rezultaty, jest dieta Diamondów. Opracowana ona została przez Marylin i Harveya Diamondów, którzy pracują w Instytucie Zdrowia w Santa Monica.

Dieta Diamondów zakłada, że to owoce i warzywa są tym, co może nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Ponadto zaleca, iż nie warto łączyć ze sobą białka i skrobi, gdyż organizm nie może ich trawić jednocześnie. Dlatego należy spożywać je oddzielnie. Wśród warzyw, jakie powinniśmy spożywać, Diamondowie wymieniają paprykę, pomidory, marchew, brokuły, buraki, cebulę, ogórki. Natomiast wśród owoców znajdują się wszelkiego rodzaju owoce cytrusowe, kiwi, jabłka, ananasy, melony, a także i owoce leśne. Owocem, którego powinniśmy się wystrzegać to banan.

Dieta zakłada, że w trakcie jej stosowania nasze posiłki powinny składać się w 60% z węglowodanów, w 30% z białek i w 10% z tłuszczów. W ten sposób mamy skłonić nasz organizm do spalania zmagazynowanych pokładów energii w postaci tłuszczu.

Istotne jest to, jak już zostało wcześniej napisane, by nie spożywać razem białek i skrobi. Zatem na przykład na śniadanie i obiad możemy zjeść dania z dużą zawartością węglowodanów, natomiast na kolację spożyjemy jedynie te z zawartością białka. Stosując tego typu system żywieniowy nie tylko zmusimy organizm do spalania tłuszczu, przyśpieszymy nasz metabolizm, ale także lepiej będziemy trawić posiłki, co z kolei przełoży się na nasze samopoczucie.

Twórcy kuracji zakładają, że dieta w pierwszym tygodniu jej stosowania pozwala spalić największą ilość zbędnych kilogramów – to jest nawet 0,5kg w ciągu dnia, natomiast w ciągu kolejnych tygodni stosowania kuracji maksymalnie 2kg w ciągu 7 dni. Ze względu na duże spożycie warzyw i owoców, a także unikanie łączenia ze sobą białka i skrobi dieta w zauważalny sposób poprawi nasz ogólny wygląd zewnętrzny, to jest włosów, paznokci, skóry. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z brakiem energii, chęci do działania.

Dietę powinno stosować się około miesiąc. W tym czasie schudnąć możemy 6-9kg. Ważne jest to, że niektóre z założeń diety wykorzystać możemy w późniejszym czasie po to, by zdrowo się odżywiać, nie mieć problemów z trawieniem. Istotne jest to, aby w trakcie stosowania diety nie spożywać nabiału, mięsa, cukrów prostych i alkoholu. W codziennym jadłospisie znaleźć się mogą rośliny strączkowe takie jak bób, groch, soja, czy fasola, a także orzechy oraz wymienione powyżej warzywa i owoce.

Stosując dietę Diamondów powinniśmy spożyć w ciągu dnia 3 podstawowe posiłki. Osoby, które lubią podjadać, mogą pomiędzy posiłkami zjeść owoc, warzywo, garść orzechów, itd. Dla lepszego efektu przed śniadaniem, zaraz po obudzeniu zamiast porannej kawy warto jest wypić szklankę świeżo wyciśniętego soku owocowego. Dieta, tak jak i wiele innych, przynosi szereg profitów płynących z regularnego picia wody mineralnej w ciągu dnia – to jest na poziomie około 2 litrów. Istotne jest to, aby wodę pić jedynie między posiłkami, a nie w ich trakcie.


Oceń dietę